Посрещаме трудностите СМЕЛО,
а успехите – с идеята, че МОЖЕМ ОЩЕ!

За училището

Дълга и оставила светла диря в живота на село Драгоево е историята на ОУ “Св. св. Кирил и Методий“.

Започнало началото си през ХVIII век като килийно училище, прораства в светско, след строежа на новата сграда, завършена през 1880 година.

Поради големия брой ученици и откриването на втори прогимназиален клас, през 1899 година започва строеж на нова пристройка.

През учебната 1923/1924 година се отделят начално училище и прогимназия. Прогимназията става пълна през 1960 година с откриването на осми клас.

В училището са учили поколения драгоевчани и ученици от околните села, всички завършващи осмокласници продължават образованието си в средни учебни заведения и много от тях завършват и висше образование.

Училището със своите изяви, с участието си в културния живот на селото, с многобройните си постижения дава облик на живота му.

Своят успех училището дължи на висококвалифицираните педагогически кадри. Учениците се включват с желание в общински и областни мероприятия, в олимпиади, конкурси и други.

И днес - в новата си сграда, училище “Св. св. Кирил и Методий“ село Драгоево е втори дом за своите ученици.

Седмично разписание Информация учебна дейност Училищни документи